close
تبلیغات در اینترنت
رسانه برتر سبک زندگی
بازدید : 4| تاریخ : چهارشنبه 09 دي 1394| نویسنده : مهدی شجاعی | موضوع : وصیت شهدا , معراجعشهدا ,


اعضای ائتلاف شاهدان انقلاب اسلامی صبح روز دوشنبه 23 مرداد ماه سال جاری در مزار شهدای هفتم تیر در بهشت زهرا حضور یافتند و با شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس تجدید بیعت کردند.


انتخابات


 

در این مراسم که با حضور اعضای ائتلاف شاهدان انقلاب اسلامی و جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران در سالن 72 تن بهشت زهرا برگزار شد، مهدی باقری دبیر ائتلاف شاهدان انقلاب اسلامی، اظهار کرد: ائتلاف شاهدان انقلاب اسلامی متشکل از جمعی از فرزندان شهدای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است که امروز احساس تکلیف کرده‌اند تا وارد یک عرصه جدید شوند.

 

بهشت زهرا جایی برای وفاداری

وی با بیان اینکه "تا امروز نگاه به فرزندان شهدا اینگونه بوده که این‌ها فرزندان شهیدان هستند و سن کمی دارند و برای ورود به یک عرصه مثل عرصه انتخابات یا موضوعات سیاسی سن و سال زیادی ندارند"، افزود: اگر امروز به جامعه فرزندان شهدا نگاه کنیم می‌بینیم که این فرزندان غالبا پدر و مادر شده‌اند و از سن طفولیت خارج شده‌اند و بواسطه تحصیلات در فضاهایی که در آنها قرار داشتند امروزه این آمادگی را احساس می‌کنند که وارد عرصه جدیدی شوند.

دبیر ائتلاف شاهدان انقلاب اسلامی گفت: فرزندان شهدا قائل به این هستند که شهدا در هشت سال دفاع مقدس بر مبنای یک الگو و گفتمان مدیریتی توانستند توفیقاتی را حاصل کنند.

وی با بیان اینکه "این شیوه‌ها فقط مختص به فضای دفاع مقدس نیست"، ادامه داد: اینگونه شیوه مدیریتی که شهدا در پیش گرفته‌اند در هر زمان و مکانی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد و موجبات توفیق و پیشرفت فراهم شود. این الگوی مدیریتی تابع یکسری شاخص‌ها و مولفه‌هایی است که در آینده نزدیک به شرح این مولفه‌ها می‌پردازیم.

مهدی باقری


دبیر ائتلاف شاهدان انقلاب اسلامی افزود: ائتلاف شاهدان انقلاب اسلامی انتخابات شورای شهر را به عنوان عرصه اول کاری خود انتخابات کرده است، چراکه شورای شهر به عنوان عرصه‌ای‌ که بیشتر کارکرد اجتماعی و خدماتی برای مردم دارد.

 

وی در ادامه گفت: امروز فرزندان شهدا بهشت زهرا را به عنوان جایی که وفاداری‌شان به انقلاب و اسلام یعنی مزار پدرانشان در آنجا قرار دارد انتخاب کرده‌اند تا با خون شهدا و پدرانشان میثاق و عهدی ببندند که تا پایان کار بر مبانی اعتقادی آنها استوار خواهند ماند.

علی شمخانی رئیس مرکز مطالعات راهبردی دفاعی و محمدمهدی تندگویان فرزند شهید تندگویان نیز از دیگر سخنرانان این برنامه بودند.

 
جنگ دو بعد اساسی دارد

شمخانی در سخنانی کوتاه با بیان اینکه "در مدیریت جنگ دو بعد اساسی وجود دارد؛ یکی واگذاری فرصت به صاحبان ایده و دیگری ایثار و سبقت در خدمت"، خطاب به فرزندان شهدا گفت: یکی از افتخارات پدران شما این است که به هر صاحب ایده‌ای فرصت می‌دادند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه "در جنگ اصل مدیریتی عمده‌ای وجود داشت که منجر می‌شد هر فرماندهی که به شهادت می‌رسد فرماندهی بهتر از او رشد می‌کرد"، افزود: در جنگ راه همیشه مقاوم بود و در شرایطی که دشمن هیچ کمبودی نداشت این خصلت مدیریتی جنگ منجر به بقای جمهوری اسلامی شد و نگذاشت که خدشه‌ای به کشور وارد شود.

وی با بیان اینکه "ایثار و سبقت در خدمت همواره در تاریخ جنگ وجود داشته است"، یادآور شد: در جنگ هیچ فرماندهی وجود نداشت که خود را از دیگری برتر بداند و بگوید که من باید به جای فلان شخص فرماندهی کنم ولی فرماندهانی بودند که می‌گفتند که شخص دیگری وجود دارد که استعدادش از خودشان بیشتر باشد و پیشنهاد می‌دادند که آن شخص را جایگزین خودشان کنند.

وزیر اسبق دفاع خطاب به فرزندان شهدا، با بیان اینکه "حرکت شما حرکت مبارکی است که در بی‌اخلاقی موجود کار شمعی در تاریکی را انجام می‌دهد"، گفت: شما که با این نیت به عنوان فرزندان پیشکسوتان جنگ این حرکت را شروع کرده‌اید حتما باید نسبت به این حرکت خود یک آسیب‌شناسی داشته باشید. شما همواره باید دقت کنید که در این راه آفات زیادی وجود دارد، این آفات عبارتند از آفات بیرونی، درونی، آفات در اصول و آفات در هدف. شما همواره باید دقت کنید که در مسیر خود دچار این آفات نشوید و اصول شهدا همواره باید سرلوحه کار شما قرار بگیرد.

امروز بسیاری تلاش می‌کنند تا این نسل از نظام جمهوری اسلامی را منفعل و میراث خوار پدرانشان نشان دهند. ما اعلام می‌کنیم که میراث‌خوار شهدا نیستیم. ما میراث‌داران حقیقی شهدا هستیم

زیر خیمه ولایت هستیم

همچنین، محمد مهدی تندگویان فرزند شهید تندگویان و عضو ائتلاف شاهدان انقلاب اسلامی با اشاره به تشکیل این ائتلاف گفت: ائتلاف فرزندان شهدا، ائتلافی است که فراتر از جهت‌گیری‌های سیاسی و غیره، در یک محور مشترک است و آن خون شهداست. ما همگی با سلایق مختلف تابع ولایت و زیر خیمه ولایت هستیم.

وی با بیان اینکه "ما نیامده‌ایم از قدرت استفاده ابزاری کنیم، بلکه آمده‌ایم همان راهی را برویم که پدرانمان با ایثار رفته‌اند و همان آسایش و امنیتی را ایجاد کنیم که پدرانمان ایجاد کرده‌اند"، گفت: این حرکت فرزندان شهدا اتفاق جدیدی نیست، بلکه حرکت این فرزندان سال‌هاست که جاری و ساری است. دنیای ما پر از خیزرانی است که بر لب و دهان می‌زنند، اما ما همچنان ایستاده‌ایم. حکایت ما حکایت غریبیست. بغضی که سال‌ها در گلو مانده است.

تندگویان


تندگویان یادآور شد: در کربلا، امام حسین (ع) در شب عاشورا چراغ‌ها را خاموش کرد و به یارانش گفت هرکس می‌خواهد می‌تواند برود. ما فرزندان نسلی هستیم که اگر درها را به رویمان باز بگذارند و چراغ‌ها را هم خاموش کنند، باز هم در خیمه ولایت ایستاده‌ایم. همانطور که آن 72 تن در روز عاشورا زیر سایه ولایت ایستادند، ما نیز در پناه ولی فقیه ایستاده‌ایم. امروز بسیاری تلاش می‌کنند تا این نسل از نظام جمهوری اسلامی را منفعل و میراث خوار پدرانشان نشان دهند. ما اعلام می‌کنیم که میراث‌خوار شهدا نیستیم. ما میراث‌داران حقیقی شهدا هستیم.

فرزند شهید تندگویان ادامه داد: وقتی جنگ شروع شد، نامی از هیچ کدام از جریان‌های سیاسی و احزاب نبود و آنچه ماندنی شد نام انقلاب اسلامی بود که ثمره خون شهداست. اگر امروز نامی از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به جا مانده است به دلیل ایستادگی و رشادت‌های شهداست. ما احساس می‌کنیم که شهدا مصادره شده‌اند. اما شهدا و خانواده‌های آنها قابل مصادره نیستند. ما تنها مجموعه‌ای هستیم که این مدنیت در ما وجود دارد که با وجود اختلافات سلیقه‌ای و سیاسی، در راستای ایجاد امنیت و اسایش و ارائه خدمت به مردم، گردهم آمده و خود را در معرض انتخاب جامعه قرار داده‌ایم.

در پایان این برنامه اعضای ائتلاف و همچنین خانواده‌های شهدا و ایثارگران پس از تجدید بیعت با شهدای هفتم تیر در مزار شهدای گمنام نیز حضور یافتند و با آرمان‌های این شهدا تجدید میثاق کردند.اگه دمو یا لینک دانلود خراب بود یا هر مشکلی تو این پست بود از پایین به ما اطلاع دهید
فقط کافیست کد امنیتی زیر رو وارد کنید و بعد روی گزینه گزارش خرابی لینک کلیک کنید تا خرابی برای ما ارسال شود